Mis on valgusarvutus ja kellel seda vaja on?

Mis on valgusarvutus ja kellel seda vaja on?

Nüüd, kus sisekujundusest ja sellega seonduvate trendidega kaasas käimisest on saanud rahvasport, on ka valgustid saamas vaipade ja diivanite kõrval võrdväärseteks osatäitjateks. 

Ja õige on! Elades vööndis, kus talvekuudel jagub meile parimal juhul vaid paarkümmend tundi päikesevalgust ning suur osa elust toimub tubastes tingimustes, tuleb elus püsimiseks valgus kunstlikult luua. 

Et siis poodi, valgustid ja pirnid korvi, kõik see omakorda seina või lakke, lüliti sisse ja ongi asi ants?

Jah ja ei.

Tuba võib saada küll valgeks, kuid kas ka efektiivselt? Kaheldav.

Kõik algab valgusarvutusest

See ei kõla paljude jaoks ilmselt eriti atraktiivselt, kuid enne kui asuda valgusteid korvi laduma, tuleks alustada valgusarvutusest. Kui leedvalgusteid kasutusel ei olnud, oli asi lihtne - siseruumi käisid luminofoorvalgustid ja välitingimustesse naatriumvalgustid. Kogu arvestus toimus siis valgusti võimsuse järgi. Ajad muutusid, toimus valgustumine ning nüüd, mil kasutusel on suures osas ainult LED-valgustid, käib kogu tants esmalt arvutuskäigu ja alles siis disaini ümber. Vähemalt nii peaks see olema.
Teine oluline punkt on efektiivsus

Kaks peale vaadates ühesugust valgustit võivad tagada küll lubatud tulemuse - valgustada, kuid üks kulutab seejuures 2 korda rohkem energiat ning jaotab valgust seejuures ebaühtlasemalt.  Siin tulebki mängu valgustite kvaliteet ja valgusarvutuse koostaja oskus valida objektile sobiv optika. 

Kolmas oluline punkt on tehnilised nõuded Isegi

kodukasutuseks mõeldud valgustitel on parima valgustulemuse saavutamiseks vaja teada õigeid kõrguseid ja kaldenurki. Vastasel juhul võib valgusallikas küll kena olla ja interjööri sobida, kuid kui oodata küünlalt kogu ruumi valgustamist, oleme juba valel teel. Isegi kodukasutuseks mõeldud valgustitel on parima valgustulemuse saavutamiseks vaja teada õigeid kõrguseid ja kaldenurki. Vastasel juhul võib valgusallikas küll kena olla ja interjööri sobida, kuid kui oodata küünlalt kogu ruumi valgustamist, oleme juba valel teel.
klõpsa pildil, et näha rohkem
Kus valgusarvutusi kasutada?

Niisiis teame nüüd, et optimaalse valguslahenduse loomiseks on vaja esmalt valgusarvutust. Kui kodukasutajate jaoks on see pigem mugavusteenus, siis avalikes asutustes nagu koolid, lasteaiad, kontorid ja kaubanduskeskused, on korrektne valgusprojekt ja valgusarvutus pigem nõue kui soovitus. 

Vähe sellest, et seal liigub palju inimesi, kes veedavad pikki päevi tehisvalguses, mõjutab näiteks kaubanduspindade ja toidukohtade valguslahendus konkreetselt müüki. Halvasti valgustatud aladel võivad värvid tunduda teisemad ning isegi inimesed iseendale võõrad. 

LED House’is olime üks esimesi ettevõtteid Eesti turul, kes üldse hakkas leedvalgusteid pakkuma. Tänu sellele on meil tänaseks rohkem kui 12 aasta jagu kogemust leedvalgustite pakkumisel täislahendusena. See tähendab, et koostöös oma partneritega koostame kliendi soovide põhjal:
1. Valgusprojekti koos valgusarvutusega
2. Pakume välja sobivad valgustid.
3. Teeme koostööd Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liidu ja kogemustega paigaldajatega, mis garanteerib, et sinu valguslahendus saab professionaalselt paigaldatud.
4. Tagame tehtud töödele 3-5 aastat garantiid.

Kui soovid oma valguslahendusi efektiivsemaks muuta, siis oleme sinu jaoks olemas! Ootame sind tasuta konsultatsioonile, et leida sulle või sinu ettevõttele parim lahendus. Võta meiega ühendust: infoledhouse.ee

Meie veebisait kasutab küpsiseid parema kasutuskogemuse võimaldamiseks

Luba kõik küpsised

Loe lisaks: Isikuandmete töötlemine